Przewiń

Informacje z czujników

Ostrzeganie o zjeżdżaniu z drogi oraz rozpoznawanie znaków drogowych

Zamontowana na przedniej szybie kamera wykrywa, czy pojazd zjeżdża z drogi i wykorzystuje elektryczny układ wspomagania kierownicy, aby wykonać delikatne korekty w celu utrzymania pojazdu na pasie ruchu. W niektórych warunkach możliwe jest również włączenie hamulców. System rozpoznawania znaków drogowych identyfikuje znaki drogowe i pokazuje informacje o nich na wyświetlaczu. 

Jedź bezpiecznie

System utrzymywania na pasie ruchu oraz ograniczania skutków kolizji.

Aby umożliwić mniej stresującą jazdę, system utrzymywania na pasie ruchu zmniejsza potrzebę wykonywania ruchów kierownicą oraz wysiłek kierowcy, zwłaszcza na autostradzie. W przypadku ryzyka kolizji z pojazdem lub przechodniem system ograniczania skutków kolizji powiadamia kierowcę oraz redukuje prędkość, aby zminimalizować siłę uderzenia. 

Prowadź, zachowując całkowitą pewność.

Tempomat adaptacyjny z funkcją podążania przy niskiej prędkości oraz inteligentny tempomat adaptacyjny

Oba systemy pozwalają zachować ustawioną prędkość jazdy oraz bezpieczną odległość od pojazdu poprzedzającego. Dzięki funkcji podążania przy niskiej prędkości, jeżeli wykryty pojazd się zatrzyma, Twoja Honda CR-V zmniejszy prędkość i zatrzyma się bez konieczności wciskania pedału hamulca. Następnie wystarczy nacisnąć przycisk na kierownicy, aby wznowić jazdę. Inteligentny tempomat adaptacyjny wykrywa, czy pojazd jadący na sąsiednim pasie ruchu zamierza zajechać drogę z przodu, więc Twoja Honda odpowiednio reaguje i automatycznie dostosowuje prędkość. Gdy niebezpieczeństwo minie, pojazd z powrotem zwiększy prędkość do ustawionej wartości. 

Dodatkowe zmysły

Ostrzeganie o zbliżającym się pojeździe podczas cofania oraz monitorowanie martwego pola widzenia w lusterkach

Podczas cofania czujniki radarowe systemu ostrzegania o zbliżającym się pojeździe umieszczone z boków tylnej części samochodu odpowiednio alarmują kierowcę. Monitorowanie martwego pola widzenia w lusterkach korzysta z czujników radarowych, aby automatycznie wykryć pojazdy w martwym polu widzenia, i informuje kierowcę, wyświetlając symbol ostrzegawczy na lusterku zewnętrznym (dostępne w niektórych modelach).